Đirona ne posustaje u Primeri, savladan i Alaves 1Foto: EPA-EFE/SIU WU

Fudbaleri Đirone odavno više nisu iznenađenje u španskoj Primeri, a ako i u drugom delu sezone nastave sa pobedama postaće veoma ozbiljan konkurent i za titulu u Primeri.

Poslednja utakmica 17. kola španske La Lige igrana na stadionu“Montilivi“ u Đironi i završena je rezultatom domaće ekipe nad Alavesom 3:0.

Artem Dovbik je načeo protivnika sjajnim golom u 23. minutu, da bi Kristijan Portu u smiraj prvog poluvrmena duplirao prednost protivnika.

U drugom poluvremenu smo videli još jednu loptu u mreži protivničke ekipe – Dovbik je u 59. minutu realizovao penal za konačan rezultat.

Đirona sa novim trijumfom u ligi vratila na prvo mesto na tabeli i sa 44 osvojena boda predvodi ligu, te ima dva poena više od Real Madrida, te devet od Barselone.