Đoković u trećem kolu Ju Es opena 1Foto: EPA-EFE/JASON SZENES

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se večeras u treće kolo Otvorenog prvenstva SAD u Njujorku, pošto je pobedio 44. igrača sveta Britanca Kajla Edmunda posle četiri seta, 6:7, 6:3, 6:4, 6:2.

Prvi teniser sveta pobedio je posle tri sata i 13 minuta. U prvom setu nije bilo brejka pa je odigran taj-brejk koji je Edmund dobio sa 7:5. Đoković je u četvrtom gemu drugog seta oduzeo servis Edmundu, prednost brejka je sačuvao do kraja i izjednačio u meču na 1:1.

Prvi igrač sveta dobro je počeo treći set, poveo je sa 4:1, sačuvao prednost i stekao set prednosti.

Već u gemu četvrtog seta Đoković je oduzeo servis Britancu, bez većih problema je priveo meč kraju i ostvario 25. uzastopnu pobedu.

Đoković je i dalje neporažen ove godine, a pobedio je u 18 od poslednjih 19 mečeva na grend slem turnirima. On u Njujorku igra za četvrtu titulu.

Đoković će u trećem kolu igrati protiv 28. nosioca Nemca Jana Lenarda Štrufa.