Evroliga: Ubedljiv poraz Zvezde od Bamberga 1Foto: STARSPORT

U 23. kolu Evrolige košarkaši Crvene zvezde doživeli su jedan od najubedljivijih poraza ove sezone. Od njih je bio bolji Bamberg i to sa 24 poena razlike – 86:62.

Zvezda je najlošiju utakmicu u Evroligi odigrala upravo večeras u Nemačkoj, a ravnopravan rival je bila samo u prvom poluvremenu.

Slab napad i još slabija odbrana „krasili“ su izabranike Dušana Alimpijevića večeras, a ni česte izmene mladog stratega nisu urodile plodom u 40 minuta utakmice.

Sa druge strane Bamberg je odlično šutirao za tri poena (13/23), a i u odbrani je delovao sasvim solidno, pa ni ne čudi što posle večerašnjeg duela Crvena zvezda ima samo matematičke šanse da prođe u nerednu fazu takmičenja.

Očigledno je da je poraz u finalu Kupa Srbije ostavio traga na igru šampiona Srbije, ali će ubrzo Alimpijevićevi izabranici morati da zaigraju znatno bolje, jer ih očekuju odlučujuće „bitke“, barem kada se radi o ABA ligi.

Što se tiče Evrolige, naredni protivnik Zvezde će biti Unikaha, a meč je na programu za nedelju dana u Beogradu.