Gol Mitrovića za novu pobedu Al Hilala 1Foto: EPA-EFE/STRINGER

Srpski napadač Aleksandar Mitrović postigao je gol za novi trijumf Al Hilala u domaćoj ligi.

Mitrović je duplirao vođstvo svog tima na gostovanju Al-Šababu u osmom kolu šampionata, a pre toga je lidera u prvenstvu u prednost doveo bivši igrač Čelsija Kalidu Kolubali u 68. minutu.

To je bila šesta utakmica i šesti pogodak Aleksandra Mitrovića u saudijskoj Pro ligi. Našem asu, doduše, bio je potreban „popravni“ u 76. minutu, jer je golman Al Šababa Seng-Gju Kim požrtvovano reagovao i naizgled sprečio vođstvo Al-Hilala od 2:0, ali kada se lopta vratila pred Mitrovića, on se pridigao s travnjaka i munjevito reagovao te doneo novu pobedu svojim saigračima.

Tim naših reprezentativaca Mitrovića i Milinković-Savića jedini je neporaženi u dosadašnjem delu sezone.