Goleada na "Montiliviju" i pobeda Đirone protiv Atletiko Madrida u utakmici sezone 1Foto: EPA-EFE/Siu Wu

Fudbaleri Đirone u jednoj od najboljih utakmica ove sezone savladali su Atletiko Madrid rezultatom 4:3 u okviru 19. kola La Lige.

Na stadionu „Montilivi“ u Kataloniji viđen je spektakularan fudbal i čak sedam golova, a pobedu je odnela domaća ekipa u sudijskoj nadoknadi vremena.

Na taj način izabranici trenera Mičela su došli na deobu prvog mesta na tabeli sa Realom, a oba tima imaju po 48 osvojenih bodova.

Đirona je već u drugom minutu povela preko Valerija, ali je desetak minuta kasnije rezultat poravnao Alvaro Morata.

Domaći su ponovo poveli preko Savia, a Dejli Blind je svojim prvencem u sezoni povisio prednost na 3:1 u 39. minutu meča.

Ipak, „jorgandžije“ su zahvaljujući Morati smanjile prednost raspoloženog domaćina do poluvremena, a nova drama na utakmici nas je čekala u narednih 45 minuta.

Prvo je Morata poravnao rezultat u 54. minutu postigavši het-trik na utakmici, da bi stratega gostiju Čolo Simeonea rastužio Ivan Martin u nadokandi vremena koji je prelepim udarcem i svojim četvrtim pogotkom u sezoni razgalio skoro 14.000 navijača na tribinama stadiona u Đironi.

Atletiko je nakon poraza ostao treći an tabelis a 38 bodova.