Jokić nemoćan, poraz Denvera od Njujork Niksa 1Foto: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Košarkaši Denvera izgubili su od Njujork Niksa u „Medison Skver Gardenu“ i tako produbili krizu u kojoj se nalaze.

Sada su Nikola Jokić i drugovi zabeležili peti poraz u poslednjih šest mečeva i tako su ugrozili prvu poziciju na Zapadu koju suvereno drže tokom većeg dela sezone.

Srpski as je bio nadomak novog tripl dabla, a za taj podvig su mu nedostajale dve asistencije (24 poena, 10 skokova i 8 asistencija).

Njega je samo Džamal Marej pratio sa 25 ubačenih poena, ali je falio i treći raspoloženi u fazi napada.

Sada je tim iz Kolorada na učinku 47:24, a do kraja regularnog dela sezone je ostalo još 11 mečeva.

Tim Majka Melouna već sutra uveče igra novu utakmicu i to protiv Bruklin Netsa od 20:30 časova po srednje-evropskom vremenu.

Njujorčani su utakmicu otvorili na sjajan način, a Džejlen Branson je u prvih pet minuta utakmice postigao 16 poena, što je donelo dvocifrenu prednost domaćem timu.

Nikola Jokić je meč „otvorio“ prilično tiho, ali je prvo poluvreme ipak završio sa 13 postignutih poena što je bilo dovoljno timu iz Kolarada da na poluvrmeenu ima „plus 5“ – 67:62.

Odličan početak Denvera u trećoj četvrtini i seriaj od 8:0 donelo je izabranicima Majka Melouna prednost od 13 poena razlike.

Ipak igrači Tima Tibodoa Krenula su onda uzvratili serijom 15:2 i Niksi su došli do izjednačenja pred početka poslednje deonice meča – 91:91.

Poslednju deonicu je Njujork započeo serijom 7:0, koju su prekinuli Jokić i Marej trojkom za 108:106.

Ali, Niksi ponovo dolaze do svoje igre i rešavaju pitanje pobednika bez veće neizvesnosti.