Kadeti Srbije u četvrtfinalu Evropskog prvenstva 1foto Peđa Milosavljević /Starsport

Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se danas u četvrtfinale Evropskog prvenstva, nakon što je protiv Španije odigrala nerešeno 1:1, u trećem kolu Grupe C.

Povela je Španija u 76. minutu golom Davida Melje. Samo tri minuta kasnije Srbija je ostala sa igračem manje na terenu, pošto je drugi žuti karton dobio Jovan Mijatović.

I pored igrača manje, Srbija je golom Jovana Miloševića iz penala u 88. minutu uspela da stigne do izjednačenja, i tako izbori plasman u četvrtfinale.

Srbija je takmičenje u grupi završila na na drugom mestu sa jednom pobedom i dva nerešena rezultata.

Protivnika u četvrtfinalu Srbija će saznati večeras, kada se završe mečevi u ostalim grupama.