Bronza za Hrvatsku: Pobeda nad Marokom u borbi za treće mesto na Svetskom prvenstvu 1Foto: EPA-EFE/Georgi Licovski

Hrvatska je sa 2:1 slavila protiv Maroka u utakmici za treće mesto na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Golove za Hrvatsku postigli su Joško Gvardiol i Mislav Oršić, dok je utešni pogodak za afričku selekciju bio delo Ašrafa Daija.

Nismo dugo čekali na prvi gol na meču.

Već u sedmom minutu je Joško Gvardiol nakon sjajne kombinacije glavama njega i Ivana Perišića zatresao mrežu Josunu Bona, da bi takođe nakon prekida Ašraf Dari izjednačio već 120 sekundi kasnije.

Od tog trenutka je do jutros aktuelni svetski vicešampion bio bolji, ali je tek u smiraj prvog poluvremena materijalizovao prednost koju je imao u posedu loptu.

Nakon jedne loše reakcije odbrane Maroka lopta je došla na bok, a odande je preciznim udarcem Mislav Oršić matirao Bonua.

U drugom delu igre nije bilo previše šansi.

Po dve sjajne prilike su imale obe selekcije, ali je izostala reakcija napadača u odsudnim trenucima.

Pred kraj susreta je umor stigao i jedne i druge pa su oba selektora morala da vrše veliki broj prinudnih izmena, a an kraju Maroko nije imao snage da postigne drugi gol i odvede utakmicu u produžetke.

Ovo je drugi put da Hrvatska osvaja bronzanu medalju na Svetskim prvenstvima.

Prvi put im je to pošlo za rukom na Mundijalu u Francuskoj 1998. godine, a drugi put večeras u Kataru.

Između ta dva Mundijala su jednom završili i kao drugi, a to se dogodilo pre četiri godine na Svetskom prvenstvu u Rusiji.