Novak Đoković osvojio Završni masters šesti put u karijeri 1Foto: EPA-EFE/Alessandro Di Marco

Novak Đoković pobedio je Kaspera Ruda sa 2:0 (7:5, 6:3) u setovima i tako osvojio Završni masters po šesti put u svojoj karijeri.

Na taj način se izjednačio sa Rodžerom Federerom na prvom mestu, dok po pet titula imaju Pit Sampras i Ivan Lendl.

Titulu na poslednjem turniru sezone Đoković je poslednji put osvojio 2015. godine, kada je bio bolji od Rodžera Federera. Prethodno je najbolji bio 2008. (pobedio u finalu Davidenka), 2012. (Federera), 2013. (Nadala) i 2014. godine (takođe u finalu pobedivši Federera).

U finalu Završnog mastersa je izgubio 2018. godine od Aleksandera Zvereva.

Đoković će sezonu završiti na petom mestu na ATP listi što je impresivan rezultat budući da zbog korona pravila nije igrao na dva od četiri Gren slema u godini.

Novak je dobro počeo meč, ali je sredinom prvog seta fizički poklekao no to nije uticalo na njegovu igru.

I kada se činilo da će prvi set ući u taj-brejk, Novak je dodao „gas“ i brejkom došao do prvog seta.

U drugom setu Đoković je odlično servirao, dok Rud nije bio na potrebnom nivou za meč koji znači i titulu. Novak je došao do brejka i u drugom setu, a onda je rutinski sačuvao prednost i došao do važnog trofeja na samom kraju sezone.

Sada Đoković ima skor sa Rudom – 4:0.