Devetog takmičarskog dana na Meditersanskim igrama u Peskari sportsiti iz Srbije osvojili su još šest odličja. Ukupan bilans naših sportista sada je 33 medalje – sedam zlatnih i po 13 srebrnih i bronzanih.

Srpski džudista Miloš Mijalković stigao je u petak do zlata u polulakoj kategoriji do 66 kilograma. Jasna Šekarić je do drugog stepenika pobedničkog postolja došla u disciplini malokalibarski pištolj na 25 metara sa 776,1 krugom. Šekariževoj je ovo drugo odličje u Peskari. Atletičarka Dragana Tomašević osvojila je bronzu u bacanju diska hicem od 58,73 metara. Najbolji hitac imala je u poslednjoj, šestoj seriji i tada je pretekla do tada trećeplasiranu Italijanku Lauru Bordinjon. Srpski reprezentativac u kanuu Marko Tomićević osvojio je srebrnu medalju u disciplini K1 na 1.000 metara, ostvarivši rezultat od 3:46,390. Isto odličje, u istoj disciplini, ali u ženskoj konkurenciji osvojila je Antonija Nađ, rezultatom 4:09,590 minuta. U disciplini K2 na 1.000 metara Duško Stanojević i Dejan Pajić osvojili su drugo mesto okitivši se bronzom. Oni su stazu prešli za 3:20:550.