Odbojkašice izgubile od Italije 1Foto: EPA-EFE/SERGEI ILNITSKY (Foto: arhivska fotografiaj)

U desetom kolu Lige nacija ženska odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je danas u Roterdamu od Italije sa 3:2 (19:25, 25:21, 25:21, 18:25, 15:13) i sa učinkom od osam pobeda i dva poraza nalazi se na trećem mestu.

Odbojkašice Srbije odlično su počele meč i lako su osvojile prvi set, ali su Italijanke uzvratile i uspele su da izjednače.

Presudan je bio treći set u kome je reprezentacija Srbije propustila veliku priliku da povede sa 2:1 i da verovatno zabeleži devetu pobedu. Naš tim je imao sigurno vođstvo od 18:12 i to je za šampionke Evrope moralo da bude dovoljno da se dobije taj deo igre, ali je usledio neverovatan i teško objašniv pad i Italijanke su preokrenule rezultat.

U četvrtom setu izabranice Zorana Terzića nisu ponovile grešku iz prethodnog i izjednačile su na 2:2, ali je novi pad usedio u odlučujem setu.

Posle vođstva Srbije od 2:0 Italija je napravila seriju od 6:1, da bi potom ušla u dobijenu završnicu kada je povela sa 13:9. Srbija je uspela da uhvati priključak i da smanji na 13:12, ali više od toga nije mogla.

Srbija se sutra u 11. kolu sastaje sa Dominikanskom Republikom.

Srbija: Bošković 26, Rašić 14, Veljković 8, Blagojević 6, Milenković 5, Antonijević 4, Živković 1, Malešević, Pušić, Bjelica, Aleksić, Stevanović, Popović. Greške protivnika 34 poena.

Italija: Egonu 28, Pjetrini 14, Boseti 11, Danezi 9, Čiričela 7, Malinov 5, Kambi 2, Gvera 2, De Đenaro, Lubijan, Sila, Mingardi, Paročijale. Greške protivnika 29 poena.