Odbojkašice Jedinstva u četvrtfinalu Kupa izazivača 1foto: Odbojkaški savez Srbije

U borbi za polufinale sastaće se sa ekipom Porta.

Odbojkašice Jedinstva savladale su ekipu Uba u tri seta (28:26, 25:18, 25:20) u revanš utakmici osmine finala Kupa izazivača i tako izborile plasman u četvrtfinale.

Ub je u prvom meču slavio rezultatom 3:2, a po propozicijama CEV za pobede 3:0 i 3:1 pobednik dobija tri boda.

Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija dva, a poraženi jedan bod.

U slučaju da obe ekipe imaju isti broj pobeda i bodova, o ukupnom pobedniku odlučuje zlatni set, koji se igra odmah po završetku druge utakmice. Zlatni set se igra do 15 poena.

Najbolja u pobedi Jedinstva bila je Isidora Kockarević koja je osvojila 17 poena. Pratila ju je Minja Osmajić sa 12.

U poraženom sastavu istakla se Bojana Čelić sa 10 osvojenih poena.

Jedinstvo će u prvom meču četvrtfinala biti domaćin. Taj duel zakazan je za 1. mart, a revanš je na programu sedam dana kasnije.