Šuranji zauzeo 12. mesto, Ristić 16. u streljaštvu na Paraolimpijskim igrama 1Foto: Paraolympic.org

Reprezentativac Srbije u streljaštvu Laslo Šuranji zauzeo je danas 12. mesto važdušnom puškom u kategoriji SH1 na Paraolimpijskim igrama u Tokiju.

Šuranji je ostvario rezultat od 612,6 krugova.

U toj kategoriji zlatnu medalju osvojio je kineski takmičar Šao Dong sa 246,4 kruga, srebro Ukrajinac Andril Dorošenko sa 245,1 krugom, a bronzu Jinho Park iz Južne Koreje sa 224,5 kruga.

Šuranji zauzeo 12. mesto, Ristić 16. u streljaštvu na Paraolimpijskim igrama 2

Dragan Ristić zauzeo je 16. mesto vazdušnom puškom u kategoriji SH2 u mešovitoj konkurenciji rezultatom 626,1 krug.

Zlatnu medalju osvojio je Švedjanin Filip Jonson sa 252,8 krugova, srebrnu medalju Slovenac Franček Tiršek sa 252,4 kruga, a bronzu Italijan Andrea Liverani sa 230,7 krugova.

Delegacija Evropske unije je ponosni partner Paraolimpijskog komiteta Srbije.