Olimpijakos lako izašao na kraj sa Čukaričkim 1Foto: EPA-EFE/Georgia Panagopoulou

Fudbaleri Čukaričkog doživeli su poraz od Olimpijakosa u prvoj utakmici plej-ofa za plasman u grupnu fazu Lige Evrope.

Grčki velikan je slavio sa 3:1 i tako širom otvorio vrata plasmanu u drugo po kvalitetu evropsko fudbalsko takmičenje.

Tim iz Pireja je poveo već u trećem minutu utakmice preko Ajuba El Kabija koji se najbolje snašao u šesnaestarcu beogradskog tima i glavom matirao nemoćnog Filipa Samurovića.

U 16. minutu bilo je 2:0, posle sjajnog udarca sa ivice kaznenog prostora kapitena Konstantinosa Fortunisa.

Nakon toga Čukarički je došao do „daha“ i konačno zaigrao kako zna i ume.

Gostujući fudbaleri su stvorili tri solidne šanse, ali promene rezultata nije bilo.

Kazna je ubrzo stigla, a za nju se pobrinuo El Kabi koji je u 40. minutu maestralno iskoristio centaršut Fortunisa i glavom sa sedam metara pogodio levi ugao gola.

U drugom poluvremenu je Olimpijakos zaigrao mnogo ležernije, a Čukarički je nastavio da preti.

Taj trud im se isplatio kada su preko Miladinovića došli do gola nade u nadoknadi vremena.