Partizan bolji od Vojvodine u derbiju kola 1Foto: Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Fudbaleri Partizana savladali su kao domaćini Vojvodinu 3:1 u derbiju 16. kola Superlige Srbije.

Sada Partizan ima šest bodova više od Zvezde, ali ima i utakmicu više.

Svi golovi su postignuti u drugom poluvremenu, a u prvom su crno-beli imali inicijativu, ali nikako nisus mogli da savladaju odličnog golmana Lazara Carevića.

Kanute je u 53. minutu doveo crno-bele do prednosti, ali je desetak minuta kasnije Vojvodina izjednačila.

Zukić je odlično centrirao sa leve strane, na loptu je natrčao i glavom je u protivničku mrežu preciznim udarcem sproveo Uroš Nikolić – 1:1.

Izabranici trenera Igora Duljaja su derbi rešili tek u finišu utakmice, gol odluke je bio delo Zahida u 87. minutu, dok je Saldanja u 97. minutu potvrdio tri boda iz jedanaesterca koji je sam iznudio.