Radnički i dalje prvi u Regionalnoj ligi 1Foto: SPD Radnički

Vaterpolisti Radničkog savladali su Jadran iz Herceg Novog u poslednjem meču drugog turnira Regionalne lige, rezultatom 12:8.

Posle Primorca i Juga, Radnički je na Banjici bio bolji i od Jadrana i tako posle pet odigranih utakmica ostao na deobi prvog mesta Regionalne lige sa Novim Beogradom.

Turnir je bio izuzetno naporan, jer su Kragujevčani odigrali tri meča u razmaku od samo 38 sati.

Ipak, umor nije preterano uticao na njihovu igru, jer su već na poluvremenu imali prednost od pet golova razlike, 8:3.

Velika razlika omogućila je treneru Urošu Stevanoviću da isproba i neke nove taktičke zamisli za predstojeće duele, ali i da rasporedi minutažu i odmori standardnije igrače.

Najbolji u timu Radničkog bio je Marko Radulović sa četiri pogotka, dok je Nemanja Stanojević postigao jedan manje.

Radnički već u utorak očekuje važna utakmica u Ligi šampiona sa nemačkim Hanoverom.

Utakmica se igra u Kragujevcu, a početak je u 20:30 časova.

Ulaznice za taj duel su u prodaji, po ceni od 500 dinara, na info pultu zatvorenog bazena SPD „Radnički“.

Više vesti iz ovog grada čitajte na posebnom linku.