Rutinska pobeda Partizana protiv Zadra 1Foto: STARSPORT

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Zadra rezultatom 113:74 (20:11, 35:30, 24:18, 34:15) u poslednjem 26. kolu regularnog dela sezone ABA lige.

Ova utakmica nije imala nekog velikog rezultatskog značaja pošto su obe ekipe obezbedile učešće u plej-ofu.

Partizan će se u prvoj rundi plej-ofa sastati sa Igokeom, a Zadar sa ekipom Budućnosti.

Upravo će pobednici tih dvomeča formirati jedan polufinalni par plej-ofa.

Preostali parovi četvrtfinala plej-ofa su Crvena zvezda – Studentski centar i Mega – Cedevita Olimpija.

Na samom startu meča videli smo egal ugakmicu, ali su u finišu prve četvrtine domaći dodali „gas“ ali je u smaoj završnici prve četvrtine pod dirigentskom palicom Avramovića Partizan uspeo da napravi seriju od 10:0 i rezultatom 20:11 reši tu deonicu.

U drugoj četvrtini gosti su prišli na samo pet poena zaostatka, ali je Džejms Naneli svojom serijom poena doneo dvocifrenu prednost Partizanu.

Na početku treće četvrtine domaći su imali 14 poena prednosti, a onda su je relativno brzo uvećali i na 25 poena razlike.

Poslednju četvrtinu je Partizan odigrao rutinski i na lagan način priveo utakmicu kraju.

Najefikasniji igrač u redovima crno-belih je bio Aleksa Avramović sa 18 poena, dok su u poraženoj ekipi bolji od ostalih bili Karlo Žganec i Dario Drežnjak sa po 15 poena.