Sigurne pobede Čelsija i Sevilje 1Foto: EPA-EFE/CHRISTIAN BRUNA

Utakmicama u grupama E i G počelo je peto kolo Lige šampiona.

Sevilja je na svom „Sančez Pishuanu“ savladala Kopenhagen sa 3:0, dok je Čelsi na strani savladao Salcburg 2:1.

Sevilja je ovom pobedom praktično obezbedila učešće u Ligi Evrope na proleće, a da tako ne bude potrebno je pravo čudo, da u poslednjem kolu Kopenhagen pobedi Borusiju iz Dortmunda, a četa Horhea Sampaolija – Mančester siti.

Andalužani su preko Jusufa El Nesirija poveli u 61. minutu utakmice, a tri boda su obezbedili tek u smiraj utakmice preko Iska Alarkona i Gonzala Montijela.

Čelsi je poveo u prvom poluvremenu golom Matea Kovačića, a domaćin je na početku drugog dela izjednačio preko Žuniora Adamua.

Ipak pobedu i plasman u nokaut fazu doneo je Kai Haverc prelepim golom sa 18 metara u 64. minutu meča.

Čelsi će u poslednjem kolu protiv Dinamo Zagreba tražiti pobedu i prvo mesto u grupi E na kraju grupne faze takmičenja.