Slobodna bacanja izvukla Denver do pobede u Bruklinu, Jokić i Mari dali pola 1Foto: AP Photo/Frank Franklin II

Bruklin je pred svojom publikom pružio odličan otpor, do samog kraja je bio u igri za pobedu, ali se radovao Denver sa 122:117 (28:28, 30:32, 30:26, 34:31).

Šampion NBA lige se izvukao na slobodna bacanja.

Finale uzbuđenja je krenulo od vođstva domaćina sa 105:101 na črtiri i po minuta do kraja.

U sledeća tri minuta Denver je načinio seriju 8:0, koju je povukao Nikola Jokić s pet uzastopnih poena. Prvo je postigao trojku, a zatim još dva poena posle skoka u napadu.

Bruklin se trojkom primakao na 109:108.

Nadalje su gosti ispoljili pribranost iz slobodnih bacanja. Od poslednjih osam pogodili su sedam, ali je ključno bilo to što je Džamal Mari posle promašaja prihvatio loptu, pa je nad njim načinjen još jedan prekršaj. Zatim je dvaput precizan bio Aron Gordon (120:117) i na kraju Jokić.

Srpski as je dao 31 poen. Imao je i 11 skokova.

Mari je postigao 32.

Bila je to Denverova 20. pobeda u sezoni u 30 utakmica, a dveta u gostima (osam poraza).