SP: Poraz Srbije od Japana 1Foto: EPA-EFE/SERGEI ILNITSKY (Foto: arhivska fotografiaj)

Odbojkašice Srbije doživele su prvi poraz na Svetskom prvenstvu u Japanu, u okviru trećeg kola E grupe, pošto su od njih bolje bolje igračice Japana sa 3:1 u setovima.

Ipak, taj poraz je stigao posle sedam uzastopnih pobeda odbojkašica Srbije i to maksimalnim rezultatom (3:0 u setovima), pa su „Orlice“ već obezbedile učešće na završnom fajnal-siks turniru koji će se održati u Nagoji.

Danas su „Orlice“ sjajno započele meč i veoma ubedljivom igrom povele sa 1:0 u setovima, ali je onda usledio pad u igri koji je Japankama doneo naredna dva seta.

U četvrtom setu Srbija je zaigrala bolje i povela, no domaćin se još jednom vratio u meč. Prvo su Japanke izjednačile, a zatim i povele i na kraju sa 3:1 u setovima povele.