Teško bez Mesija: Čikagovi Švajcarci Šaćiri i Hajle-Selasije srušili Inter 1Foto: AP/Nam Y. Huh

U utakmici MLS lige, koja se iščekivala s nestrpljenjem, Čikago je na svom Soldžer Fildu pred 62.124 duše, srušio Inter iz Majamija s 4:1.

Gosti su još jednom bili bez najveće zvezde američkog sokera argentinskog asa Lionela Mesija, koji je zbog povrede izostao i u četvrtoj utakmici uzastopce, pa je gledalište ostalo uskraćeno za potpuni užitak.

Kad Mesi ne igra, a iz istog razloga je propustio još dva meča u ligi prethodno i finale Ju Es open kupa, Majami je ostvario samo jednu pobedu.

Po dva gola za Čikago su postigli švajcarski igrači čije je poreklo izvan granica Švajcarske. Albanac Đerdan Šaćiri je bio strelac u 49. i 73. minutu, a Maren Hajle-Selasije, čiji su roditelji iz Etiopije, u 62. i 66.

Jedini pogodak Majamija pao je s bele tačke u 53. minutu preko venecuelanskog napadača Hosefa Martineza.