Težak poraz odbojkaša Srbije u Ligi nacija 1Foto: EPA-EFE/ BORISLAV TROSHEV

Odbojkaška reprezentacija Srbije pretrpela je poraz u Roterdamu u okviru drugog vikenda Lige nacija od Italije 3:0 u setovima (25:11, 25:21, 25:20).

Malo je reći da se „Orlovi“ nisu snašli u ovoj utakmici.

Bili su uplašeni, zbunjeni, a na trenutke i začuđeni majstorija aktuelnih svetskih šampiona.

Srbija je igrala u kombinovanom sastavu i ostavila je jako loš utisak nakon utakmice.

Posebno je užana igra viđena u prvom setu kada su izabranici Igora Kolakovića osvojili tek 11 poena.

Nešto bolja igra u napadu „Orlova“ je bila viđena u anstavku susreta, ali sve to nije bilo dovoljno ni za osvajanje makar utešnog seta.

Kod Srbije Pavle Perić je bio najefikasniji sa 15 poena, dok je Božidar Vučićević zabeležio 12. Na drugoj strani Romano Juri zabeležio je 15, a Roberto Ruso 13 poena.

Naredni meč Srbija igra u nedelju protiv domaćina Holandije od 16 časova.