Unikaha osvojila FIBA Ligu šampiona 1Foto: STARSPORT

Košarkaši Unikahe osvojili su FIBA Liga šampiona pošto su u finalnoj utakmici fajnal-fora igranom u „Beogradskoj areni“ pobedili Tenerife rezultatom 80:75 (16:10, 22:17, 24:29, 18:19).

U prvih nekoliko minuta smo videli veoma nervoznu igru sa obe strane, te rezultat 4:4.

Prvu deonicu je je Unikaha dobila rezultatom 16:10, a na startu druge pet vezanih poena je vezao Dejvid Kraviš.

Tenerife je imao odgovor u vidu raspoloženog Marselinja Uertasa, ali on nije mogao da igra sam protiv ekipe iz Malage pa su izabranici Ibona Navara na poluvremenu imali 11 poena razlike – 38:27.

U drugom poluvremenu su nominalni gosti na ovoj utakmici otišli i na „plus 15“, a onda su igraći Ćusa Viljorete počeli da „tope“ minus.

Sveli su ga na „minus šest“, a od tog trenutka smo gledali pravu rezultatsku klackalicu.

Ipak, ekipa sa Kanara nije imala snage i da preokrene rezultat pa je trofej otišao u ruke tima iz Andaluzije.

U meču za treće mesto Mursija je savladala Peristeri rezultatom 87:84.