Veliki kiks Reala, Đirona ostala neporažena u Madridu 1Foto: EPA-EFE/SERGIO PEREZ

Fudbaleri Reala kiksnuli su 12. kolu španske Primere.

Oni su na svom „Santijago Bernabeu“ odigrali samo 1:1 protiv Đirone i tako dopustili Barseloni da im se primakne na samo jedan bod zaostatka na tabeli.

Đirona je uspešno odolevala favorizovanom protivniku i na poluvreme je otišla sa rezultatom 0:0.

Ipak u 70. minutu je šampion Španije poveo preko Vinisijusa, a na asistenciju Fede Valverdea.

Međutim samo sedam minuta kasnije Katalonci poravnavaju rezultat iz penala, a strelac je bio Kristijan Stuani.

Do kraja susreta nije bilo više golova, ali jeste jednog crvenog kartona i to u redovima čete Karla Anćelotija.

„Pocrveneo“ je Toni Kros u nadoknadi vremena i tako praktično završio sa klupskim obavezama u domaćem šampionatu pred početak Mundijala u Kataru.