Viljareal iznenadio Real i došao do pobede na "El Madrigalu" 1Foto: EPA-EFE/BIEL ALINO

Fudbaleri Viljareala slavili su sa 2:1 u derbiju 16. kola Primere, a na svom „El Madrigalu“ srušili su šampiona Španije, ekipu Real Madrida.

Izabranici Kikeja Sentijena su do sasvim zasluženo došli do trijumfa koji je mogao biti i ubedljiviji.

Već u petom minutu je Frensis Kokelan pogodio stativu šutiravši petom, da bi deset minuta kasnije Jeremi Pino bio neprecizan kada je izašao „jedan na jedan“ pred Tibo Kurtuu.

Real je došao do daha u drugom delu prvog poluvremena i do kraja te deonice igre mreže su mirovale.

Ipak, na gol nismo dugo čekali.

Odmah nakon što su pošli sa centra igrači Reala pogrešili su, a poklon su oberučke prihvatili domaći.

Ferlan Mendi je poslao jedan poprečan pas pravo u noge Aleksu Baeni koji je odmah uposlio Đerarda Morena koji je loptu prosledio na bok gde je bio Jeremi Pino, a Kurtoa ovoga puta nije mogao da spreči gol talentovanog španskog reprezentativca.

Nedugo zatim videli smo dva gola i oba su pala nakon dobro izvedenog penala.

Prvo je u svom kaznenom rukom igrao Johan Fojt, a Karim Benzema je bio siguran, da bi nekoliko minuta kasnije David Alaba rukom odneo loptu u svom šesnaestrecu, a najstrožu kaznu je uspešno realizovao Đerard Moreno.

Do kraja susreta nije bilo mnogo prilika, a najbolju nije realizovao Arnaut Danđurma koji je promašio prazan gol sa pola terena u nadoknadi vremena.