U Srbiji snimljen film o Bajdenovom sinu: "Zašto smo došli tu? Malo košta, a podseća na Ukrajinu" 1Foto: EPA-EFE/ANDY WONG / POOL

Pristalice Donalda Trampa neumorno rade na pokušaju diskreditiranja američkog predsednika Džozefa Bajdena, piše hrvatski portal Jutarnji.

Jedna od njima najdražih teorija (zavere) uključuje Bajdenovog sina Hantera Bajdena, kog FBI istražuje zbog njegovih poslovnih aranžmana s Kinom i Ukrajinom.

Nezadovoljni slabim izveštavanje mejnstrim medija o sinu Džozefa Bajdena (izuzev Fox Newsa), odlučili su da snimie film.

Film naziva „Moj sin Hanter“ produciralo je konzervativno medijsko carstvo Breitbart, a premijerno je prikazan prošlu sredu.

Prvo javno prikazivanje film je imao u maloj prostoriji za projekcije unutar poslovne zgrade u Los Anđelesu, a nakon projekcije usledila je društvena igra o filmu u kojoj su nagrade za 70-ak gostiju uključivale veliki bong i parmezan.

Obe nagade su reference na Hanterovu zlouporabu droga, uključujući njegovo iskreno priznanje da je bio toliki zavisnik o „kreku“ da je „pušio komadiće parmezana“ jer su ga izgledom podsećali na omiljenu mu drogu.

Radnja filma još bizarnija od premijere

U glavnoj ulozi „Mog sina Hantera“ je britanski glumac Lorens Foks, široj publici najpoznatiji po ulozi detektiva u seriji „Leuis“.

Poslednjih godina, umesto svojih glumačkih poduhvata, Foks naslovnice puni raznim ispadima u kojima napada LGBT zajednicu i staje u odbranu „belog heteroseksualnog muškarca“.

Prošle godine je Foks osnovao stranku „Reclaim“ „kako bi se borio protiv ekstremne političke korektnosti“, a kandidovao se i za gradonačelnika Londona 2021. godine, gde je ostvario poražavajućih 1,8 odsto glasova.

Moj sin Hanter

U filmu „Moj sin Hunter“, Foks glumi Hantera Bajdena, problematičnog sina američkog predsednika.

Radnja filma vrti se oko Hanterovog laptopa, kog Tramp voli da zove „laptopom iz pakla“.

Privatni računar Hantera Bajdena pod lupu javnosti došao je 2020. godine.

New York Post prvi je pisao o Hanterovom prenosnom računaru, koji je sadržao gomilu dokumenata, uključujući e-poštu i poruke, koji su otkrivali kako je koristio ime svoje porodice i političke veze kao polugu u raznim inostranim poslovima.

Vlasnik radionice za popravak računara u Delaveru Džon Pol Mek Ajzak obratio se FBI-u, nakon što je otkrio sadržaj tog laptopa.

U međuvremenu su ostali mediji, uključujući CNN, New York Times i Washington Post, uz pomoću vlastitih izvora potvrdili istinitost podataka s tog laptopa.

Međutim, Džozef Bajden nije bio obuhvaćen predmetom istrage FBI o Hanteru Bajdenu, te porodica Bajden poriče da se američki predsednik ikada okoristio u poslovima svog sina.

Ipak, „trampovci“ godinama grade diskurs oko „projekta Hantera Bajdena“ i prikupljaju sredstva.

Fox Nation, striming servis Fox Newsa, snimio je dokumentarnu seriju o Bajdenu, a na internet prodavnicama prodaju majice kratkih rukava, šoljice, nalepnice za laptopove, trenerke, kape, pa čak i lutke Hantera Bajdena.

Film „Moj sin Bajden“ dosad je najambiciozniji projekt finansiran s 2,5 miliona dolara, piše Politico.

Osim Foksa, u glavnim ulogama su Džon Džejms koji glumi Džozefa Bajdena i Đina Karano koja glumi agenta tajne službe koja pokušava da spase svoju zemlju od Bajdenovih.

Film je sniman u Srbiji zbog relativno niskih troškova i krajolika koji „podseća na Ukrajinu“, piše Jutarnji.hr.

Striptiz barovi

„Da biste tačno opisali život Hantera Bajdena, potrebni su vam striptiz barovi i puno lepih žena. Srbija ima mnogo i jednog i drugog“, objasnio je Politicu jedan od producenata Felim MekAler.

Apartman u Šato Marmontu, gde je Hanter Bajden često boravio, rekonstruisali su u napuštenoj fabrici šećera.

Film uglavnom prati liberalnu aktivistkinju i striptizetu po imenu Grejs koja provodi noć s Hanterom Bajdenom i postupno se razočarava kako saznaje više o porodici Bajden.

Džozef Bajden prikazan je kao nestašan, ali pametan korumpirani šef kriminalne porodice koja potkopava Ameriku.

Na vrhuncu filma Grejs govori slobodnom novinaru koji piše za novinsku kuću „The Post“ da ima snimljenu ispovest Hantera Bajdena da „Džo dobija postotak od ugovora i da utiče na spoljnopolitičke odluke u korist preduzeća“.

Osim porodice Bajden, drugi negativci u filmu su mejnstrim mediji i društvene mreže.

Radnja filma završava se u oktobru 2020. godine kada Fejsbuk i Tviter blokiraju ili zataškaju priče o laptopu.

Ti su postupci podstakli desnicu da američki izbori nisu bili pošteni (ne postoje dokazi o prevari glasača koja je bila toliko raširena da bi promenila ishod američkih predsedničkih izbora 2020.)

Izvor: Jutarnji.hr

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari