– Ambasador Francuske u Srbiji Kristin Moro uručila je sinoć u Francuskoj ambasadi u Beogradu orden Legije časti u rangu komandira princu Aleksandru Karađorđeviću. Dekretom predsednika Francuske Fransoa Olanda starešina Kraljevskog doma Karađorđević odlikovan je najvišim francuskim odlikovanjem zbog zasluga za pomoć u borbi za demokratske promene i demokratizaciju Srbije, humanitarne aktivnosti, kao i zbog „vekovnog srpsko-francuskog prijateljstva i sećanja na njegovog pradedu, dedu i oca koji su takođe bili nosioci Legije časti“.

Svečanosti u Francuskoj ambasadi prisustvoli su prestolonaslednikovi sinovi prinčevi Petar, Filip i Aleksandar, princeza Katarina, njena kći Alison Endrjuz, članovi Krunskih tela, vikar patrijarha srpskog episkop toplički Arsenije, predstanici VS, diplomaskog kora, predsednikca Skupštine Srbije Maja Gojković i savetnik predsednika Srbije Oliver Antić.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari