Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Liverpul sa 2:1 (1:0) u prvom od dva velika nedeljna derbija u okviru 22. kola Premijer lige. U izuzetno zanimljivom meču svoje šanse imali su i gosti, ali je čvrsta odbrana predvođena golmanom De Heom odolela napadima rivala, koji su posebno bili opasni u poslednjih petnaestak minuta utakmice.

Junajted je nametnuo svoj ritam od starta susreta a prvu pravu šansu pretvorio je u vođstvo. Holanđanin Robin van Persi je u 19. minutu postigao svoj 17. premijerligaški pogodak ove sezone i to pošto je, na oštar centaršut Patrisa Evre po zemlji, bolje reagovao od defanzivca gostiju Danijela Agera. Do kraja prvog dela izabranici Aleksa Fergusona bili su znatno bolji rival, mada nisu uspeli da upišu još koji gol, a najbolju šansu propustio je Kleverli u 41. minutu kada je iz voleja loptu poslao van okvira gola. Mančester je udvostručio prednost u 54. minutu posle centaršuta Van Persija iz slobodnog udarca. Evra je bio najviši u skoku pred drugom stativom, a lopta je na putu ka golu dotakla u lice kapitena Nemanju Vidića, promenila svoj smer i prevarila Pepea Reinu. Trener Liverpula Brendon Rodžers posle pauze je ukazao poverenje Danijelu Staridžu, koji je na debiju u šampionatu u svom novom klubu pogodio posle samo 12 minuta na terenu. Odlično je pratio akciju u kojoj je Džerard udacem sa distance stavio na muke De Heu i „odbitak“ poslao u mrežu. Isti fudbaler imao je kasnije i šansu za izjednačenje, ali je šutirao preko gola. Rodžers je pojačao napad oporavljenim Borinijem, ali ni to nije bilo dovoljno da Liverpul izbegne poraz.