Društvo • 07.03.2026. 20:37
Naslovna strana za 27. i 28. jun 2026
GalerijaKlub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.
Ako je naknada poskupela sa 3.600 na 4.500 dinara, zar to nije 900, a ne 300?
Neverovatno je koliko je ovaj srbijanski sistem nakaradan i neverovatno je koliko se ljudi obmanjuju stvarima koje potpuno nemaju veze sa životom…jedino za pasoš šta je relevantno je da li i kako prelazi granice i da li sa njim možete da radite u drugoj zemlji. Sve drugo, a posebno boja sa mozgom nemaju veze. Činjenica je je da će sa burundi pasošem morati da se slika i ostavljaju otisci prilikom prelaska evropskih granica, od jeseni i plaćanja. To je ono šta je važno, a to do sada nije bilo. Dakle, birgundi pasoš je korak unazad!
Hahaha…40evra soška a državu ne košta više od 5evra.Pljačka…
Bez ikakvih problema sam sa dosadašnjim pasošem putovao po svetu, pa mi nije jasna svrha zamene. Rekao bih da su neki izvori presušili, pa se mora namaći novac na bilo koji način kao npr. sa lažnom legalizacijom i otimačinom 100 evra od ionako osiromašenog naroda.
Kako se snalaze da uzmu pare,i narod ih i dalje glasa i kuka.Doduše ne kukaju budžetlije jer imaju partijsko zapošljavanje i diguran posao.
Avantura je da platim račune, odem do prodavnice, pasoš čist višak.
Ni rijeci o gradjanima koji zive vani. Njih ce udariti po dzepu jer samo prenosenje ofentala na novu biometrisjsku karticu prilikom promjene pasosa kosta oko 80 Eura,a lista cekanja je dugacka i komplikovana zbog ljudi koji rade. Ako je Pasos jos toliko, to je 160 eura plus put, benzin.Ali sta ces Vucicu treba para jer je EU blokirala novac zbog njegove oholosti i tjeranja inata. Sad on izmislja nove pasose.
Meni je lepša vizantijsko plava boja
Ala je poskupela boja za pasoš, ko li je uvozi? Da nije nečiji kum. Pet miliona pasoša puta desetak ili više evra pa računaj. Ako je i od kuma a na naš račun, mnogo je
Tragikomedija ,povećajte cenu nema veze nijansa boje samo je i onako i to jedino bitno
300 dinara više ?!!! Oh bože, opet napad na slobodu i demokratiju. Oh bože, pa ovo je diktatura i tiranija
Brisel, Zagreb – javite se…
Та боја се производи у Техерану, зато је скупље.
Novi biznis drzave. Papreno skupo za nasa primanja za penzionere. Niko nema povlascenu cenu. Sramota za drzavu
Rekoh ja da je ovo još jedna pljačka gradjana. Baš me briga koje mi je boje pasoš.
Još jedna pljačka naroda.
Pitao sam dedu jutros deda zbog čega menja se pasoš oblik boja i naravno cena
To ti je tako unuče unazad dosta godina kad BAGRi trebaju pare oni izmisle
razlog za zamenu.