Službeni put, kako je Zvezdan Terzić u januaru 2008. godine nazvao svoje bekstvo iz zemlje, trajao je tačno 34 meseca. Gde je sve bivši predsednik FSS i OFK Beograda putovao i kod koga je odsedao policija navodno ima nameru da istraži, a tajming predaje u Srbiji, uoči početka primene sporazuma sa Crnom Gorom o izručenju optuženih za najteža krivična dela, ukazuje upravo na državu koja je po mnogima, od kako je stekla nezavisnost, postala „meka“ za srpske begunce od pravde.


Bekstvo iz Srbije Zvezdana Terzića odigralo se u trenutku kada su malverzacije fudbalskih funkcionera izlazile na videlo u emisiji „Insajder“ Brankice Stanković na televiziji B92, a policija posle svake epizode hapsila upravo lica sa ekrana. Videvši i svoj odraz u televizoru, tada aktuelni predsednik FSS naprasno je odlučio da lično ode na kongres UEFA u Zagreb, što su mediji već protumačili kao bekstvo pre podizanja zvanične optužnice. Potom je iz Hrvatske direktno otišao u Francusku gde je na skijanju zadobio misterioznu povredu zbog koje više od mesec dana nije mogao da se vrati u otadžbinu. Po završetku lečenja, koje je navodno bilo u Švajcarskoj, otisnuo se i preko „bare“ u SAD na studijsko stručno usavršavanje. Sve vreme je sa medijima komunicirao telefonski, a kontakt sa javnošću prekinuo je u martu 2008, kada je i zvanično podignuta optužnica za malverzacije u vezi sa transferima fudbalera OFK Beograda Vanje Grubača, Branislava Ivanovića, Srđana Stanića i Stevana Stošića i kada je sa nepoznate inostrane adrese pismeno podneo ostavku na funkciju predsednika FSS. Dotadašnji njegov zamenik, a potom i novi predsednik FSS, Tomislav Karadžić, u avgustu iste godine pohvalio se medijima kako se i dalje redovno čuje sa svojim prethodnikom, zbog čega i danas postoji sumnja da Zvezdan Terzić iz „senke“ i povlači određene fudbalske konce u Srbiji. U međuvremenu, osoba koja navodno samo liči na Terzića uhapšena je u februaru 2009. u Budvi na utakmici između Mogrena i OFK Beograda, ali je puštena kada se navodno utvrdilo da se radi o izvesnom Veselinu Janjuševiću.

Ako je verovati čaršijskim pričama, Terzićse navodno sve vreme krio u Nikšiću kod svog prijatelja, kontroverznog crnogorskog biznismena, koji je po istim tvrdnjama izdejstvovao njegovo puštanje na slobodu posle hapšenja u Budvi. Početak suđenja bivšem predsedniku FSS zakazan je za 17. januar sledeće godine, a upravo bi odluka o tome da li će sud prihvatiti jemstvo u vrednosti 200.000 evra za branjenje sa slobode mogla da ukaže na to da li će se njegov „službeni put“ razotkriti dokraja ili će zauvek ostati „službena tajna“ ko mu je na kraju otkazao gostoprimstvo.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari