Vrednost dinara prema evru juče je ostala gotovo nepromenjena – 83,16 dinara za jedan evro, uz mali obim trogovine na međubankarskom deviznom tržištu, izjavio je stručni saradnik Privredne komore Srbije Goran Nikolić. On je dodao da je za uzdržanost banaka od trgovine evrima i dinarima tokom čitave sedmice ključno iščekivanje da li će se promeniti strateška orijentacija vladajuće političke strukture u Srbiji u približavanju Evropskoj uniji.

Vrednost dinara prema evru juče je ostala gotovo nepromenjena – 83,16 dinara za jedan evro, uz mali obim trogovine na međubankarskom deviznom tržištu, izjavio je stručni saradnik Privredne komore Srbije Goran Nikolić. On je dodao da je za uzdržanost banaka od trgovine evrima i dinarima tokom čitave sedmice ključno iščekivanje da li će se promeniti strateška orijentacija vladajuće političke strukture u Srbiji u približavanju Evropskoj uniji. – Strah stranih investitora ne potiče od problema Kosova već od mogućnosti izolacije Srbije i okretanja proruskoj umesto proevropskoj politici. Trenutno se Srbija „lomi“ između toga da li će pobediti antievropejci ili proevropejci, a ključno pitanje je Evropa, a ne Kosovo – rekao je Nikolić.
Narodna banka Srbije saopštila je da je juče ponovo prodala 10 miliona evra na međubankarskom deviznom tržištu, kako bi povećala likvidnost tog tržišta. NBS je tokom ove sedmice prodala ukupno 50 miliona evra bankama, dok je uobičajeno da nedeljno prodaje oko 15 miliona evra koje otkupi od menjača. Zvanični srednji kurs ove sedmice se kretao od 83,34 dinara za jedan evro u ponedeljak, nakon čega je dinar u utorak oslabio za 0,12 odsto, ali je u sredu ojačao za 0,28 odsto, tako da je jedan evro vredeo 83,2 dinara. Prekjuče je zvanični srednji kurs bio je 83,19 dinara za jedan evro, a juče 83,18 dinara.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari