Na tradicionalnoj manifestaciji „Kolektivno venčanje“ koja je juče održana ispred Starog dvora venčalo se 200 parova. Sudbonosno „da“ na četrnaestoj „Svadbi za maštanje“ izgovorili su parovi koji prvi put stupaju u bračnu zajednicu.

 Venčanje je, kao i prethodnih godina, bilo besplatno. Prvo kolektivno venčanje održano je 1999. godine, kada se venčalo 19 parova. „Svadba za maštanje“ vremenom je postala turistička, privredna, kulturna i humanitarna manifestacija. Tokom decenije njenog održavanja u Starom dvoru venčalo se više od hiljadu parova iz Srbije, Crne Gore, Republike Srpske, Makedonije, Hrvatske i ostalih zemalja.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari