Novinarka i dvojica snimatelja televizije Studio B napadnuti su juče na Dorćolu dok su snimali reportažu o funkcionisanju javnog prevoza, saopštila je gradska televizija. U saopštenju Studija B navodi se da je Dejan Š. (35) fizički nasrnuo na asistenta snimatelja i udario ga rukom u glavu i nogom u stomak, a da je prethodno celoj novinarskoj ekipi pretio i vređao ih sa terase zgrade u Ulici Cara Dušana.


Studio B je, pozivajući se na policijsko saopštenje, naveo da je Dejan Š. uhapšen oko podneva i da je priznao da je fizički napao ekipu Studija B.

Napadačje, kako prenosi Studio B, policiji rekao da je napao novinare i snimatelje jer „ljudi u Srbiji žive teško, a oni tu snimaju kojekakve reklame“.

Dejan Š. je saslušan u policiji i određeno mu je zadržavanje od 48 sati zbog sumnje da je izvršio krivično delo nasilničkog ponašanja, a protiv njega biće podneta i prekršajna prijava zbog kršenja javnog reda i mira.

UNS osudilo napad

Udruženje novinara Srbije osudilo je napad na ekipu Studija B, ukazujući da bi trebalo oštrije kažnjavati za takva krivična dela. UNS smatra da policijska kvalifikacija krivičnog dela nasilničko ponašanje i privođenje nije odgovarajuća, te da taj napad treba tretirati kao ugrožavanje sigurnosti ljudi koji obavljaju posao od javnog značaja, za šta je kazna zatvor od jedne do osam godina, ukazuje se u saopštenju.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari