Nakon što se dopuna od 600 dinara potroši, papirna „bus plus“ kartica koja se kupuje na trafikama više se ne može koristiti i mora se izdvojiti 40 dinara za kupovinu nove. Upravo ova činjenica izazvala je, najpre, nedoumicu, a zatim i revolt kod građana. Kako su ranije saopštili iz Bus plusa, oni koji često koriste gradski prevoz, a ne žele da izvade personalizovanu kartu, na raspolaganju im je nepersonalizovana kartica, koja se, takođe, kupuje na trafikama, košta 250 dinara i važi tri godine.
U Bus plusu, takođe, navode da je drugog dana primene novog sistema funkcionisanje svih elemenata u sistemu podignuto na 90 odsto.
– Noć nakon prvog dana primene novog sistema upravljanja javnim prevozom i upotrebe novih karata, protekla je u analizi dobijenih podataka i otklanjanju nedostataka koji su se pojavili u prvom danu primene. Geografsko praćenje vozila posredstvom satelita funkcionisalo je odlično, dok se najveći broj nedostataka odnosio na ispravnost pojedinih validatora. Stručni timovi Bus plusa radiće neprekidno, 24 sata, sve dok sistem ne bude radio perfektno – saopštavaju iz Bus plusa.
Drugog dana funkcionisanja novog sistema veći broj validatora je u fukciji i, za razliku od prethodnog dana, uredno očitava „bus plus“ kartice. Takođe, od danas su u prodaji i jednokratne karte kod vozača, po ceni od 120 dinara. Licima starijim od 65 godina, stare karte važe do 15 februara, a građani koji nisu, zbog gužvi, izvadili novu kartu, a dobili su potvrdu sa zakazanim terminom, mogu do 5. februara tu potvrdu koristiti kao kartu.
Unuk Veljka Vlahovića, narodnog heroja
Menadžer sistema Bus plus Veljko Vlahović, odbio je da komentariše političke stavove pojedinih stranaka naglašavajući da je svrha sistema Bus plus unapređenje saobraćaja, podizanje bezbednosti učesnika u javnom prevozu i bolji sistem prevoza za putnike. Vlahović je još jednom istakao da su netačne i zlonamerno plasirane tvrdnje da je on sin nekadašnjeg ministra Aleksandra Vlahovića, niti da je sa njim u bilo kakvom srodstvu. „Moj otac se zvao Slobodan i na žalost više nije živ. Veoma sam ponosan na svoju porodicu, pa i na činjenicu da sam unuk narodnog heroja i diplomate Veljka Vlahovića po kome i nosim ime“, rekao je on.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


