Kazna stigla kod kuće 1Foto: STARSPORT

Ko ne plati na mostu kad-tad plati na ćupriji, pa je tako Mladost u zaključnom meču 18. prvenstvenog kola kaznila Crvenu zvezdu za slabe partije i više sretne nego spretne pobede protiv Napretka, Metalca i Borca, na tri vezana gostovanja uoči sinoćnjeg povratka šanpiona u LJutice Bogdana – 2:2 (1:1).

Ni crveni karton Radomira Milosavljevića u 48. minutu nije bio dovoljan lideru Superlige da iskoristi remi u derbiju najbližih pratilaca Partizana i Vojvodine, dan pre toga, pa je ostala razlika od šest bodova. I ponovo je Saša Jovanović bio jedan od „dželata“ crveno-belih.

Brzonogi vezista letos je bio dvostruki strelac u porazu od branioca titule, a sinoć vesnik četvrtog remija u 18. duelu ova dva tima, kada je u 11. minutu iskoristio dodavanje u prostor Stefana Miloševića, eskivirao ofsajd zamku Zvezdine odbrane, zaobišao istrčalog golmana Filipa Manojlovića i šutem u nezaštićenu mrežu opet pokazao da su se na „Rajku Mitiću“ ogrešili o njega, kada ga nisu zadržali posle probe pre tri godine. Gosti su se posle toga ušančili na svojoj polovini terena, tražeći šansu za još neki pogodak u munjevitim kontranapadima, a domaćini jalovim i traljavim presingom jurili izjednačenje. Na kraju su ga i ujurili i to na vreme, jer je Dušan Anđelković pre odlaska na predah, posle slaloma kroz zadnju liniju Mladosti, na dodavanje Uroša Račića, vratio rezultat na početno stanje (35.). Još kada je isključeni Lučanac startom za drugi žuti karton odmah po izlasku iz svlačionica ostavio svoju ekipu na cedilu činilo se da favorit ima otvoren put ka pobedi i novom begu crno-belima i „lalama“ na tabeli.

I imao je posle preokreta u izvođenju Marka Poletanovića i Petra Orlandića. Prvi je probio po desnom boku, a drugi glavom spremno dočekao centaršut i, činilo se, uveo crveno-bele u sigurnu zonu (54.). Međutim, izabranici Nenada Milovanovića odbili su predaju pulenima Miodraga Božovića. Mirno su nastavili da čekaju kiks visoko postavljene defanzive rivala i jednostavnom akcijom ostavili Vladimira Radivojevića bez čuvara, a ovaj niskim udarcem uhvatio Manojlovića na spavanju (69.). Imala je Zvezda vremena da vrati „već viđena“ tri boda, ali su se ti pokušaji sveli na pritisak bez posledica.

Plavšić dobro prošao

Kada se Srđan Plavšić, uz bolan jauk, stropoštao na zemlju posle pregrubog faula Milosavljevića na početku drugog poluvremena, a kola hitne pomoći ga odvezla u bolnicu, svi su se uplašili da je tananom vezisti Zvezde slomljena noga. Prve vesti, međutim, kažu da je samo dobio jak udarac u potkolenicu.

Božović: Zasluženo’]

-Mi smo imali inicijativu i neke šanse, ali nismo uspeli da postignemo treći gol. Mladost je zasluženo uzela bod, zato što je izdržala s igračem manjde – priznao je šef stručnog štaba domaćina Miodrag Božović.
– Moram da budem prezadovoljan, jer smo s igračem manje uspeli da osvojimo bod na teškom terenu. Malo mi je čudna odluka sudije da produži meč sedam minuta – primetio je trener Lučanaca Nenad Milovanović.