ABA: Zvezda pobedila Budućnost 1Foto: STARSPORT

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Budućnost rezultatom 82:66 u poslednjem kolu ABA lige i postarali se da im upravo Podgoričani budu rivali u polufinalu plej-ofa.

To znači da u polufinalu regionalnog takmičenja nećemo gledati derbi između Zvezde i Partizana, već će se crveno-beli ponovo sastati sa crnogorskim timom.

Na taj način je izbegnut ‘večiti derbi’ u borbi za finale, pa će drugi polufinalni par činiti Cedevita i Partizan.

Zvezda je sezonu završila sa skorom 25 pobeda i jednim porazom, i to od Partizana, što nikada ranije nijedna ekipa nije ostvarila u ovom takmičenju.

Crveno bele je do trijumfa predvodio raspoloženi Dženkins sa 21 poenaom i pet asistencija. Kuzmić je zabeležio 14 poena i osam uhvaćenih lopti, a poen manje imao je Mitrović.  U redovima Budućnosti izdvojio se Vilijams sa 14 poena, pratio ga je Gordić za 10, dok je sa devet poena utakmicu završio Savović.

Dva tima su vodila veliku borbu u prvoj četvrtini, Budućnost je u nekoliko navrata vodila, ali se sve promenilo od sedmog minuta. ‚Crveno-beli‘ su tada napravili seriju 8:0 i nisu nijednog trenutka do kraja utakmice ispuštali vođstvo.

Podgoričani su se koliko-toliko držali do poslednjeg perioda, ali je tada Zvezda uspela da ih svede na samo sedam poena i ubedljivo trijumfuje. Pred poslednji minut, prednost Beograđana iznosila je 19 poena, ali je poraz svog tima ublažio Boris Savović.

Ovi timovi će se ponovo sastati u polufinalu, koje počinje 19. marta, a igraće se na dve pobede.