Poraz Partizana u Zagrebu 1Foto: STARSPORT (arhivska fotografija)

U prvoj utakmici polufinala plej ofa Jadranske lige, Partizan je večeras u Zagrebu
izgubio od Cedevite sa 83:76 (25:17, 29:18, 16:24, 13:17) i znatno smanjio šanse da uđe u borbu za titulu.

Crno-beli su odigrali očajno prvo poluvreme, u kome su primili čak 54 koša, pa uprkos neuporedivo boljem izdanju u trećoj i poslednjoj četvrtini nisu uspeli da naprave brejk.

Početkom treće četvrtine Cedevita je imala prednost od 23 poena (58:35), a onda je usledio period dobre igre Partizana, koji se serijom od 14:0 vratio u utakmicu.

U poslednjoj četvrtini izabanici Aleksandra Džikića imali su šansu da uvedu susret u neizvesnu završnisu, ali su pri vođstvo domaćina od 72:63 propustili da realizuju čak osam uzastonih napada. Na taj način im je propao ogroman trud koji su uložili da bi zaustavili isto toliko napada Cedevite.

U ta četiri minuta, u kojima nijedna ekipa nije postigka koš, Partizan je imao tri potpuno otvorena šuta, od čega dva za tri poena, i zbog toga ima za čim da žali.

I pored toga, Partizan je na ulasku u 38. minut stigao do minus pet (74:69), a potom je propustio poslednju šansu da napravi iznenađenje, jer je Hečer promašio šut za tri poena. U narednom napadu Cedevite Krušlin je uspeo da ubaci trojku i da odluči pobednika.

Crno-bele su skupo koštale i neke nedopustive greške, jer su nekoliko puta pravili faulove na polovini protivnika u trentku kada su izašli iz bonusa, što je bio veliki poklon za Cedevitu.

Uz sve to, već u prvom minutu se teže povredio prvi centar Partizana Uroš Luković, zbog čega je Cedevita imala veliku prednost u reketu i utakmicu je završila sa 12 skokova više. Taj odnos bi sasvim sigurno bio drukčiji sa Lukovićem u timu.

Druga utakmica na programu je 25. marta u Beogradu, a ukoliko Partizan izjednači majstorica bi se igrala u Zagrebu 1. aprila.

Cedevita: Džejms 9, Krušlin 7, Boutrajt 11, Katić 11, Babić 1, Žganec 7, Musa, Bilan 13, Šurna 15, Begić 7, Tomas 2, Arapović.

Partizan: Robinson 7, Ratkovica 7, Vrabac 3, Marinković 4, Veličković 14, Majstorović 4, Birčević 8, Korpivica, Andrić, Hečer 18, Gordon 11, Luković.