Zvezda ispustila prvu meč loptu 1Foto:Starsport

U 27. kolu Evrolige, košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Beogradu od
Olimpijakosa posle produžetka sa 66:64 (17:9, 13:8, 12:26, 16:15 – 8:6) i propustili veliku šansu da tri kola pre kraja praktično osiguraju plasman u četvrtfinale.

Zbog poraza Darušafake na gostovanju u Moskvi, prvak Srbije i dalje ima dobre izglede da se još jednom nađe među osam najboljih timova Evrope. Zvezda je trenutno na osmom mestu
sa dve pobede više od turskog tima, pa je sada moguće da će odluka o učesnku plej ofa pasti u poslednjem kolu, kada crveno-beli gostuju Darušafaki.

Večerašnja utakmica počela je loše za Zvezdu, koja je u prvom poluvremenu postigla samo 17 poena, što se ne pamti. Tada je izgledalo da će Olimpijakos bez većih problema osvojiti bodove u Beogradu, ali se izabanici Dejana Radonjića nisu predali.

Nošeni podrškom gotovo 20.000 navijača u „Kombank areni“, košarkaši Crvene zvezde su u trećoj četvrtini uspeli da se vrate zahvaljujući seriji od 11:0, pa su poslednjih deset minuta ušli sa vođstvom od 43:42.

Pobeda je bila nadohvat ruke kada je Marko Gudurić na ulasku u poslednji minut pogodio trojku za vođstvo svog tima od 58:55. Čini se da su tada domaći košarkaši napravili grešku što napad Olimpijakosa nisu zaustavili faulom, već su dopustili Printezisu da šutira za tri poena i izjednači, pa
se otišlo u produžetak.

Drama je kulminirala u poslednjih tridesetak sekundi produžetka kod rezultata 64:64. Marko Gudurić se posle loše organizovanog napada našao u bezizlaznoj situaciji, ali je izgledalo da se snašao kada je pogodio loptom jednog protivničkog igrača, a sudija dosudio aut za Zvezdu.

Usledio je, međutim, protest gostiju, pa su arbitri dugo analizirali usporeni snimak, da bi na kraju promenili odluku i loptu dodelili Grcima. NJihov poslednji napad je tri sekunde pre kraja uspešno završio Printezis, pa je tako Olimpijakos sačuvao tradiciju nepobedivosti u duelima sa