Đoković u četvrtfinalu turnira u Rimu 1Novak Đoković Foto: EPA/ ETTORE FERRARI

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale turnira masters serije u Rimu, pošto je danas u osmini finala pobedi Španca Roberta Bautistu Aguta u dva seta, sa 6:4, 6:4.

Za ulazak u polufinale, Đoković će sutra igrati protiv boljeg iz duela između Argentinca Huana Martina del Potra i Japanca Keija Nišikorija.

Drugi igrač sveta danas je odigrao veoma dobar meč protiv Bautiste Aguta, koji je poznat po izuezno malom broju grešaka. Da nije bilo kratkotrajnog pada u igri u drugom setu, bilo bi to, posle dugo vremena, Novakovo savršeno izdanje.

U prvom setu vođena je rovovska borba sa osnovne linije u kojoj je Đoković imao više direktno osvojenih poena, ali i nešto više neiznuрenih grešaka.

Bautista Agut je imao jednu priliku da napravi brejk, koju nije iskoristio, a Novak je svoju jedinu šansu da oduzme protivniku servis realizovao i to mu je bilo dovoljno da povede. U drugom setu Đoković je poveo sa 3:1 i izgledalo je da će lako privesti meč kraju, ali je tada na kratko izgubio koncentraciju i dozvolio protivniku da dobije tri gema zaredom.

Pad u Novakovoj igri je, međutim, kratko trajao i on je odgovorio na identičan način. Dobio je tri naredna gema i posle tačno 100 minuta prošao među osam najuspešnijih na turniru na kome brani prošlogodišnje finale.