Poraz Partizana 1Foto: Starsport

Posle četiri poraza ove sezone FMP je končano uspeo da pobedi Partizan i to u prvoj utakmici polufinala Superlige Srbije. Tim iz Železnika trijumfovao je rezultatom 96:91, za šta je najzaslužniji bio Džon Bolden.

Uprkos nizu promašaja za tri poena i slabijoj realizaciji slobodnih bacanja gostujuća ekipa vodila je veći deo prvog poluvremena, u jednom trenutku imali su prednost od plus deset, ali crno-beli prave preokret neposredno pre odlaska na odmor zahvaljujući poenima Birčevića, Veličkovića i Marinkovića.

U nastavku meča FMP je još bolje zaigrao, dok Partizan nije mogao da nađe ritam.

Tim Dušana Alimpijevića nadigrao je rivala u svim segmentima što je pokazivao i rezultat na semaforu. Na početku poslednje četvrtini crno-bele u životu su držale trojke Veličkovića na koje je FMP odgovarao preko Boldena koji je sinoć pružio jednu od najbolji partija. Pet minuta pre kraja kapiten Partizana dobio je podršku od Hečera, Ratkovice i Birčevića, te uspeo da smanji zaostatak ali ne i da napravi novi preokret.