Jorgić savladan posle 398 minuta 1

Peto kolo u drugoj srpskoj fudbalskoj diviziji obeležio je prvi poraz ekipe TSC koja je je u Novom Pazaru izgubila od domaće ekipe 2:0. Golman gostiju Jorgić savladan je u 38. minutu, što je njegova prva kapitulacija posle tačno 398 minuta u jesenjem delu prvenstva.

Jagodina je očekivano pobedila Teleoptik sa 2:0 i upisala prvu trojku za beg sa dna tabele.

Od ukupno 24 bodova koliko je bilo u igri u ovom kolu gostima je pripala polovina, najviše od starta prvenstva. Neočekivano Užičani su isuviše jeftini „prodali svoju kožu“ protiv Metalca koji je Slobodu na njihovom terenu savladao sa 2:0. Kragujevčani su na „Čika Dači“ poklekli pred „orlićima“: Radnički 1923 – Sinđelić 0:1.

U Pirotu u derbiju južne pruge vaterpolo rezultat: Radnički – Dinamo 3:5 (1:4). Lakše od očekivanog Vranjanci su došli do četvrte prvenstvene pobede i sačuvali prvo mesto. Zakarija Suraka je ponovo bio strelac i on je sa četiri do sada postignuta gola na vrhu liste najboljih tobdžija. Ovaj rezultat je i definitivno potvrdio da su Piroćanci u rezultatskoj krizi i da će u ovoj sezoni biti u grupi timova koji će se boriti za opstanak. Temnić je samouveren na svom terenu i to je potvrdio pobedom protiv Budućnosti iz Dobanovaca sa 2:0. Proleter je u Novom Sadu sa 3:2 slavio protiv Bežanije, držeći se na taj način sa tri pobede u vrhu tabele.

Peto kolo bilo je rekordno i po tome što je postignuto čak 23 golova (2,87) po utakmici uz i dalje skromnu posećenost koja se kreće između četiri i šest hiljada gledalaca od čega je najviše bilo u Kragujevcu dve hiljade, a u Novom Pazaru 1.500, Pirotu 800 gledalaca.