Debakl Seltika, pobede Bazela, Atletika i Bajerna 1Foto: EPA-EFE/ IAN LANGSDON

Utakmicama u A, B, C i D grupi završeno je peto kolo Lige šampiona, a veče su sem ubedljive pobede PSŽ nad Seltikom (7:1) obeležili i trijumfi Bazela i Atletika koji su na taj način ostali u borbi za osminu finala.

„Sveci“ su u potpunosti deklasirali Seltik iako su od prvog minuta golom Muse Dembelea gubili 1:0. No brzo su se oporavili i preko Nejmara u devetom minutu izjednačili, dok su golovima Kavanija, Mbapea i upravo Nejmara rezultat potpuno prokrenuli do poluvremena, da bi u drugom delu definitivno ponizili protivnika.

Stelci su u poslednjih desetak minuta bili Verati, Nejmar i Dani Alveš, pa su izabranici Unaia Emerija naneli jedan od najtežih evropskih poraza u istoriji trofejnog kluba iz Glazgova.

U drugom meču B grupe Bajern je uz nešto više muke stigao do pobede, porazili su Anderleht 2:1, golom Korentina Tolisoa petnaest minuta pre kraja.

Posle pet kola, prvi je PSŽ sa 15 bodova i gol razlikom 24:1, što je najbolja gol razlika od svih timova koji se takmiče u najprestižnijem klupskom evropskom takmičenju ove sezone, a drugi je Bajern sa 12, ispred Seltika sa 3 i Andrelehta bez ijednog osvojenog boda.

U grupi A viđenje su dve pobede domaćih ekipa, jedna sasvim očekivana i druga pomalo iznenađujuća. CSKA je pred svojim navijačima lako savladao Benfiku 2:0 i tako ostao u borbi za drugo mesto u grupi, dok je Bazel golom Langa u 89. minutu „srušio“ Junajted i tako ostao konkurent Moskovljanima u borbi za proleće u Ligi šampiona.

Junajted je prvi sa 12 bodova, ispred CSKA i Bazela koji imaju po 9 sakupljenih bodova, a na poslednjem mestu je Benfika bez ijednog poena.

U grupi D Sporting je pobedio Olimpijakos 3:1 i tako obezbedio učešće u Ligi Evrope na proleće, dok su u derbiju večeri, koji je besprekorno sudio srpski arbitar Milorad Mažić, Juventus i Barselona podelili bodove odigravši 0:0.

Prva je Barselona sa 11 bodova, ispred Juventusa sa 8, te Sportinga sa 7 bodova, dok je na začelju Olimpijakos sa „upisanim“ tek jednim bodom.

Iako je mala bodovna razlika između drugoplasiranog i trećeplasiranog tima u D grupi, ne treba očekivati iznenađenja, tim pre što Sporting u poslednjem kolu ide na megdan Barseloni na „Camp Nou“, na kome „Blaugrana“ ove sezone još uvek nije poražena.

U grupi C Čelzi je sa 4:0 deklasirao Karabag, dok je Atletiko pobedio Romu 2:0.

Ipak Roma sve drži u svojim rukama, ako za dve nedelje savlada Karabag ide sigurno u narednu fazu takmičenja kao drugoplasirana, a ako Čelzi izgubi od Atletika i kao prvoplasirana ekipa.

Čelzi ima 10 bodova, ispred Rome sa 8 i Atletika sa 6, dok Karabag ima dva osvojena boda.