Verujte samo sebi, idite na Kosovo

Ostavite komentar


  1. I da, zaboravili ste , puca se na decu manjinskog naroda. Ako ne verujete medijima , idite slobodno sami da vas upucaju.

  2. Gradi se na veliko. Ali steta, i nova naselja, Calabria, primera radi, nema zelenila. To mi je nesfatljivo. Bruka i steta, sve je betonirano

  3. Napetost stvaraju političari i ovde i tamo. Narod želi da se sve smiri i da žive normalno. Ista priča je sa Hrvatskom i Bosnom. Ponekad neki pojedinci koji pate zbog nesrećnog rata i ličnog gubitka mogu da polude, ali to su sporadični slučajevi. Pa više obračuna i mrtvih ima u Beogradu nego na Kosovu . I ne zaboravite ko pali kola u Mitrovici i ko plaši Srbe pred izbore. Njihova uloga će prestati kada se potpiše mirovni sporazum.

  4. Sve je po autoru bajno i sjajno. Samo što “povremeno“ svrača na Kosovo (bez Metohije) i to baš tada, kada su carinici takozvanog Kosova jako ljubazni, policajci vam sa osmehom požele “dobrodošlicu“ a u suštini vas niko i ne primečuje. Onim danima kada autor ne boravi na pomenutoj teritoriji, komšije Albanci kradu stoku od nemoćnog srpskog domačina, ljubazni večinski živalj puca po arogantnoj srpskoj deci koja su se usudila da praktikuju vekovne verske slobode, a poneki policajac koji je ustao na levu nogu baš taj dan, prebija Srbina jer su to Srbi navodno radili pre 23 godine njegovom stricu. I tako u nedogled, sve do zamagljenog pogleda autora, koji nikako da se upita a zašto se na svetoj Srpskoj zemlji koja se po Ustavu Republike Srbije zove Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija nalaze carinici neke samozvane države Kosova, zašto njihove policijske i bezbednostne snage tumaraju i zastrašuju manjinski živalj. Dvojezični natpisi su bili i ranije, gradilo se i ranije, fabrike su radile i ranije, Prištinski univerzitet je i ranije postojao, komšije su se više poštovale a govorilo se srpskim i albanskim jezikom. Deca su u školi učila engleski ali jim nije bio potreban u međusobnoj komunikaciji. Albanci, kao večinsko stanovništvo su koristili sve blagodeti ljudskih prava pa i više od svetskog ili evropskog standarda za manjine u Republici Srbiji, SFRJ ili SRJ. Kako to, da autor navedenog teksta nije postavio pitanje a gde su proterani Srbi, šta je sa njigovom imovinom, sa njigovim grobovima predaka koji su nekada večinski naseljavali Kosovo i Metohiju? I na kraju da poručim autoru, da sam “ničim izazvan“ morao da komentarišem krajnje tendeciozan članak koji je napisao. Naravno, njegovo demokratsko pravo je da piše a i moje da komentarišem, pa Zvonimire piši ali znaj da ćemo i mi da komentarišemo.

Ostavite komentar


Lični stavovi

Zašto (ne) izaći na izbore? 10

Zašto (ne) izaći na izbore?

Koalicija "Srbija protiv nasilja" se raspala i ostavila preko 900 hiljada birača, koji su za njih glasali na decembarskim izborima sa dilemom da li da glasaju ili bojkotuju predstojeće beogradske i lokalne izbore.

Naslovna strana

Naslovna strana za 4, 5. i 6. maj 2024.
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.

Zoran Kesić, TV voditelj

Danas čitam zbog toga što imam šta da pročitam i zato što mi ne vređa inteligenciju.