Može EPS jednom da pogreši – ali ne sto puta

Ostavite komentar


  1. Građani treba da podignu tužbu protiv EPS-a zbog iznude. Slučaj jasan kao suza.

  2. Svako brojilo pokazuje mesečni utrošak i tu ne može biti prevare. Sve je dokazivo.
    Ako mi je bilo šta sumnjivo odmah reklamiram i problem je rešen.
    Ovo je pogrešna kampanja za predstojeće izbore. Ko garantuje da će kandidati „studentske liste“ bolje očitavati brojila? Jedino to mogu komšinice.

  3. Sve sto nam se desava je Gebels davno ustolicio i opisao , raznoraznim promisljenim potezima narod dovedes u beznadje i totalno ga dezorijentises i brale mozes da radis sta hoces ali ima jedna kvaka Nemacka je izgubila rat i drzavu i dan danas je pod kontrolom e to ceka i Srbiju do kraja ove godine !

  4. Tako je).To je pljacka na drzavnom nivou! Otimaju nam bez pardona.Po malim mestima su zatvorili saltere, a tamo gde ima saltera za reklamaciju, sluzbenici govore da nisu nadlezni! Strasno!

  5. Svi sistemi u državi su „podešeni“ tako da se vrši sitna pljačka na svakom koraku…
    Potkrada se preko raznih računa za naplatu, potkradaju se penzioneri preko obračuna penzija i preko obračuna dodataka na penzije, uračunavaju se kamate i tamo gde ih nema, ili se jednostavno negiraju uplate građana za razne obaveze…
    Dokazivanje istine i pravde, u najvećem broju slučajeva je skoro nemoguće, ponekad nije ni isplativo, a mnogi čak i ne znaju da su žrtve pljačke…
    Odlazak na Sud, nije nikakvo rešenje, jer do presude prolazi par godina, a ishod se ne može ni naslutiti.

  6. Pa naravno da jeste pljacka jer.moraju da nadju negde finansije pa makar to bila otvorena pljacka gradjana

  7. Posle ovog višemesečnog iskustva ubeđen sam da nas EPS sistemski pljačka kako bi pokrio rupe nastale razvaljivanjem EPS-a od strane Miće Grčića, a možda i radi popunjavanja budžetskih rupa zbog EXPO-a.

  8. EPS i INFOSTAN su režimska pljačkaška banda koju buduća vlast treba da razbuca i pošalje na robiju.

  9. Sto, pa moze i 100 puta, u cemu je problem. Mi zivimo u bolesnoj Vucicevoj enklavi.

  10. Kradja na struji ,infostanu i grejanje je najveca od tzv.oslobodjenja 1944 godine.

  11. Grejem se na toplotnu pumpu, i za nju imam posebno brojilo. Ona maksimalno trosi 6KW na sat. Ja ne budem lenja (zivim u kuci), pocnem da pisem potrosnju svaki sat. I prijavim EPS da je moja potrosnja VECA od moguce, odnosno od tih 6KW. Dodju da mi provere sat. Ja kazem, nije greska u satu. A jedan od njih „Gospodjo, to vam je LEGALNA kradja“. Znate li da je napon na mrezi ponekada i 170V. U Ugovoru vam pise da sme da osciljuje od max 230V + ili – 10%. Zalite se vi, odgovora nema! Nije samo problem u tome sto vam sijalice skilje, trepcu i uredjaji ne trade. Problelm je u tome sto su prikljucili svoje ortake na mrezu koja to ne moze da izdrzi. Dakle gubici struje u mrezi zbog smanjenja napona povecavaju se na KVADRAT. Zato mi imamo napon koji je opasan po zivot – 230V, a on grozni Ameri, 110V – sto vas ne moze ubiti, ali povecava gubitke 4 puta!

  12. Ово је страшно. Сада почињу да одбијају и приговоре и корекције.
    Ваљда треба тржишна инспекција да их уразуми.
    Коригује се и закон о заштити потрошача да би их заштитили.
    Докле икако.

  13. Ово је страшно. Сада почињу да одбијају и приговоре и корекције.
    Ваљда треба тржишна инспекција да их уразуми.
    Коригује се и закон о заштити потрошача да би их заштитили.
    Докле икако.
    Па и борила блокирају. Моје двотарифно бројило час показује само скупу струју већи део месеца и кратко показује само јефтину струју.
    Тако мисле да ћете ме пљачкати и не пада им на памет да то среде.

  14. Ja sam samočitač, ne vidim nikakve korekcije i greške, pljačkaju oni od kad postoje, a ne od pre 10-15 godina.
    Mislite o tome.
    Ranko Igorović

  15. Čekajte kada za koji dan dobijete obaveštenja o isključenju zbog duga koji i nemate. To je novi „specijal“ koji su vam spakovali „stručljaci“ u EPS-u…

  16. Iskreno mislim da bas idu na kartu da ce ljudi iskulirati jer nece da idu da peglaju ljude na salteru. Jer znaju da je kradja I da nemaju kad zbog obaveza da se jure zbog “nekoliko hiljada“ …

  17. Sve se slazem. Kome da se zalimo za racune? Abnormalno veliki racuni dolaze. U februaru racun stifao samo 3000 stp nikad u ovoj kuci nije bilo,kuca je na sprat. Max 12000 vec 15 godina. Kad smo zvali i pitali oni su rekli tako je za sada, mi platili a znali smo da nesto nece da bude u redu. Onda nam je odjednom stigao racun 54 000 zvali smo pre toga da opet proverimo rekli su pa vi uplatite kao koliko mislite da treba mi uplatili. Racun dosao 54 000. Od tad ih zovemo neprestano jer stvarno ko u ovoj drzavi moze da plati toliko ? I zasto da platim toliko?? Nece da rade svoj poso? Kradu? Sta je problem??? Kome da se zalim ja ovako besna? Hoce li neko da reaguje vec jednom? Niko se ne oglasava. Ovo je sramota ali sramota. Sledeci mesec kad stigne opet ko zna koliko ce da.bude i samo se gomila i nikad kraja. Crvena zona sve. Sramota a toliko pazimo na potrosnju ja prva. Gore na spratu gdr smo decko i ja nemam ni struju u svim sobama. Muka mi jr vise od ovog naroda i ovolikog lopovluka. Sram ih bilo ali sram da ih bude!!!!!!! BAR NEKA SE JAVE NA PUSTI TELEFON!!!!

  18. Imao sam problema sa ocitavanjem struje ali od kad preko aplikacije vrsim samo očitavanje stizu mi racuni tacno kako treba. I ne samo meni , poznajem vise ljudi koji imaju isto iskustvo tako da doticnom bas i ne verujem jer ako posaljes slike brojila eps bas i nema mogucnost prevare sem ako te ne navataju da ti sam vrsis prevaru…

  19. Akcize na struju su uvedene Privremeno 2014. Do konsolidacije budzeta… sada smo ekonomski tigar ali Privremeno ostaje Do kada ??

Ostavite komentar


Pisma čitalaca

Stvarna plata je nedovoljna za život 8

Stvarna plata je nedovoljna za život

Poštovana redakcijo,Svaki put kada čujemo podatak o prosečnoj plati u Srbiji, stiče se utisak da građani žive sve bolje. Međutim, za mnoge ljude taj broj nema mnogo veze sa stvarnošću. Prosečna plata može da izgleda impresivno na papiru, ali ne pokazuje koliko zaposlenih prima znatno manje od tog iznosa.

Naslovna strana

Naslovna strana za 25. jun 2026
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.