Akpa: Dijalog ne sme prestati 1Foto:Facebook

Alumni klub Pravosudne akademije (AKPA) ocenio je danas da je izmena najvišeg pravnog akta značajna je za sve sudije, tužioce, njihove pomoćnike, polaznike Pravosudne akademije, za zakonodavnu i izvršnu vlast, nevladin sektor i građane. i da zato svi koji učestvuju u raspravi treba da se uzdržavaju od “teških reči” i da svaku kritiku argumentuju.

AKPA je u saopštenju izrazila žaljenje što je nekoliko važnih strukovnih i nevladinih organizacija napustilo zvaničnu javnu raspravu o izmeni Ustava Republike Srbije u oblasti pravosuđa.

Smatramo dobrim što u raspravi čujemo mišljenja ne samo nevladinog sektora, već i organa, kao što su Vrhovni kasacioni sud, Visoki savet sudstva i Državno veće tužilaca, koji godinama nisu iznosili svoje mišljenje o pravosudnim temama, iako su neka goruća pitanja stvarala velike probleme, uprkos tome što ta mišljenja neobjektivna i nesveobuhvatna kada je u pitanju položaj Pravosudne akademije u pravnom sistemu, ocenilo je ovo udruženje čiji su predstavnici ostali na raspravi.

Alumni klub ističe da je ostao na raspravi jer proces demokratizacije pravosuđa podrazumeva i turbulencije, čega ni sam, kako navodi, nije bio pošteđen.

Mesecima unazad imamo brojne uvrede na račun našeg udruženja i Pravosudne akademije i to od kolega iz strukovnih udruženja, uprkos čemu mi nastojimo da dijalogom, kao jedinim mogućim sredstvom premošćavamo razlike.

Alumni klub Pravosudne akademije napominje da je zato u ponedejak prisustvovao javnoj raspravi u Novom Sadu i da če zato danas prisustvovati skupu koji organizuju one organizacije koje su juče raspravu napustile.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari