U zaglušujućoj atmosferi hale Krešimir Ćosić, košarkaši Zadra naneli su drugi poraz Partizanu u 17. kolu Jadranske lige – 74:65 (19:14, 19:17, 18:21, 18:13).

Iako je Uroš Tripkovićodigrao možda i najbolji meču dosadašnjem delu ovog regionalnog takmičenja, srpski šampion, primetno umoran posle teškog puta iz Rusije, nije uspeo da u toku utakmice prevaziđe krucijalni problem zvani prespor i dozirano konfuzan napad kao i problem u defanzivnom skoku.

Jednostavno u prvoj četvrtini crno-beli nisu imali rešenja za raspoloženog Tomislava Ružica koji je odlično iskoristio pasove Malika Diksona i Roko Stipčevića nakon otvaranja iz bloka. Odbrana „igre dva na dva“ izolacijom nije urodila plodom, tako da je pred prvi mini odmor Zadar otišao sa četiri poena prednosti (19:14). U nastavku utakmice brojni pogrdni povici sa tribina upućeni srpskom predstavniku kulminirali su bacanjem upaljača i novčića na teren zbog čega je došlo do kraćeg prekida utakmice. Sve do kraja prvog poluvremena svoje saigrače u meču je održavao Uroš Tripković. Zahvaljujući njegovom kvalitetnom ulazu i šutu nakon otvaranja iz bloka Partizan je na veliki odmor otišao sa minusom od sedam poena (38:31). Nešto koncizniji napad i bolja saradnja Tepića i Vraneša, održavala je srpskog šampiona u rezultatskom priključku u toku treće deonice. Međutim, u tom periodu problem defanzivnog skoka počeo je da uzima danak. Kada je sa dve vezane trojke Tripkovića i Veličkovića Partizan u 16. minutu smanjio na 42:41 činilo se da je preokret na vidiku. Ipak, bez kontranapada i kvalitetne tranzicije rezultat 56:52 za hrvatskog šampiona na isteku treće četvrtine bio je podnošljiv.

Sve do dva minuta pred kraj meca izabranici Duška Vujoševića bili su u igri. Lazme je u saradnji sa Tripkovićem pokušavao da svom timu unese dodatni elan, ali je raspoloženi protivnik uz pomoćpublike uspeo da nanese drugi poraz zvaničnom prvaku Jadranske lige.

Rezultati 17. kola

Crvena zvezda – Vojvodina 87:73, FMP – Split 86:59, Zagreb – Bosna 88:68, Hemofarm – Helios 80:70 (subota), Olimpija – Krka 73:77, Zadar – Partizan 74:65, Budućnost – Cibona 82:74 (nedelja). Tabela: Partizan 15-2, Crvena zvezda 15-2, Hemofarm 13-4, Zadar 12-5, Cibona 11-6, Budućnost 11-6… Parovi 18. kola (20-21. januar): Split – Crvena zvezda, Cibona – FMP, Vojvodina – Olimpija, Bosna – Budućnost, Partizan – Zagreb, Helios – Zadar, Krka – Hemofarm.