Najbolji fudbaler sveta 2006. godine, Ronaldo de Aziz Moreira, ljubiteljima fudbala poznatiji kao Ronaldinjo, sinoćje u gradskom derbiju Serije A između Milana i Intera – 1:0 (1:0) pokazao zašto je u redove „rosonera“ doveden kao najveće pojačanje.

Gol koji je Brazilac postigao glavom u 36. minutu, na centaršut Kake, bio je dovoljan za pobedu kojom je Milan najavio izlazak iz rezultatske krize s početka prvenstva. Ronaldinjo je ovim pogotkom u neku ruku sačuvao trenera Karla Anćelotija kome su mediji na apeninskom poluostrvu većposle dva kola počeli da traže zamenu.

Trener Intera, Žoze Murinjo, pokušao je defanzivnom taktikom da dođe do pozitivnog rezultata na sinoćnjem meču. Ipak, brazilski trio u napadu Milana Ronaldinjo – Kaka – Pato fantastično je funkcionisao, tako da ne čudi što se lopta najmanje jednom u prvom poluvremenu našla iza leđa golmana „neroazura“ Žulija Cezara. Ubacio je Murinjo u drugom poluvremenu u igru još dva napadača (Adriano, Kruz) koji su uz Ibrahimovića uspeli da izvrše veliki pritisak na polovini Milana. Ali, šanse koje je Inter stvorio Adriano, Ibrahimovići Kambijaso su promašili. Milanu je posao znatno olakšao i Nikolas Burdiso koji je u 77. minutu zaradio drugi žuti karton.

Reprezentativac Srbije Dejan Stankovićna terenu je proveo poslednjih deset minuta i za to vreme prikazao je solidnu igru. Od ostalih naših internacionalaca u Seriji A jedino je igrao još Aleksandar Lukovićkoji je u pobedi Udinezea nad Sijenom na terenu proveo 70 minuta.

Rezultati 5. kola Serije A

Sampdorija – Juventus 0:0, Fiorentina – Đenova 1:0 (0:0), Roma – Atalanta 2:0 (2:0), Bolonja – Napoli 0:1 (0:0), Katanija – Kijevo 1:0 (1:0), Leće – Kaljari 2:0 (1:0), Palermo – Ređina 1:0 (0:0), Torino – Lacio 1:3 (0:1), Udineze – Sijena 2:1 (2:1), Milan – Inter 1:0 (1:0).

Tabela: Lacio 12, Napoli 11, Udineze 10, Inter 10, Katanija 10…