Zvezda odbranu fudbalske titule počela pobedom nad Dinamom 1Foto: Starsport

Fudbaleri Crvene zvezde nisu imali milosti prema Dinamu iz Vranja, iako je teret utakmice uvodnog prvenstvenog kola pao na pleća momaka bez velike ili ikakve minutaže u nedavnom dvomeču kvalifikacija za Ligu šampiona sa Spartaksom – 3:0 (1:0).

Iz startnih 11 u revanša sa Letoncima od prvog minuta su zaigrali samo Degenek, Jovičić i Ebisilio, koji je posle pedesetak minuta ustupio mesto Nenadu Milijašu, nekadašnji golman Voždovca Zoran Popović i levi bek iz klupske škole prvaka Srbije 18-godišnji Aleksa Terzić doživeli su da debituju na “Rajku Mitiću”, dok su novajlije Dušan Jovančić, Dejan Meleg i Milan Jevtović prvi put bili u početnoj postavi crveno-belih. Sve to nije uticalo na krajnji rezultat, iako su gosti njihovu premijernu superligašku odiseju počeli šutem Zakarije Suraka u stativu u drugom minutu, a domaći tim dugo posle toga tražio način da prekine svoju jalovu terensku inicijativu.

Učinio je to Dušan Jovančić u 41. minutu. Miloš Degenek je posle kornera zahvatio loptu glavom i pogodio okvir gola, a pojačanje iz Vojvodine taj odbitak sa 15 metara smestio u donji ugao. Vođstvo je duplirao Dejan Joveljić. Tako što je Lorenco Ebisilio prihvatio loptu izbijenu iz šesnaesterca, predriblao dvojicu čuvara i proigrao mladog centarfora, kome nije bilo teško da matira Đurića iz neposredne blizine (51). U strelce se još upisao Milan Jevtov. Na dodavanje Milijaša ušao je u kazneni prostor i plasiranim udarcem pogodio suprotni ugao (76).

Na radost malobrojnih navijača, kojima su disciplinci UEFA, zbog ekcesa protiv Spartaksa, zabranili da organizovano putuju na meč sa litvanskom Suduvom u sledećem krugu trke za LŠ. Pre toga, u utorak, moći će da bodre ekipu protiv istog rivala na stadionu u LJutice Bogdana.