
Kako su saopštili, jedan član konzorcijuma nije podneo zakonom obavezni redovni godišnji finansijski izveštaj za 2018. godinu, a jedan član konzorcijuma je imao račun u blokadi tokom oktobra 2018. godine i radi se o tri povezana pravna lica koje imaju sedište na istoj adresi i zajedničkog zakonskog zastupnika.
„Iznos koji gradska vlast namerava da uplati konzorcijumu koji gradi ‘fabriku vode’ premašuje 50 odsto ukupnog kapitala tog konzorcijuma, a uplata je protivna ugovoru koji je zaključen 2015. godine, po kome isključivo investitor snosi troškove izgradnje i servisiranja postrojenja, a grad preko svog javno-komunalnog preduzeća plaća samo uslugu prečišćavanja vode“, naveli su aktivisti Građanskog preokreta.
Ukazali su i da je „fabrika vode“ navodno završena, ali da ne radi zbog popravke delova koji su se pokvarili tokom probnog rada.
Građanski preokret smatra da je u pitanju organizovani pokušaj nanošenja štete budžetu grada od strane gradonačelnika Zrenjanina, direktora JKP „Vodovod i kanalizacija“ i zakonskog zastupnika konzorcijuma koji gradi „fabriku vode“ zarad sticanja protivpravne imovinske koristi.
Podržite nas članstvom u Klubu čitalaca Danasa
U vreme opšte tabloidizacije, senzacionalizma i komercijalizacije medija, duže od dve decenije istrajavamo na principima profesionalnog i etičkog novinarstva. Bili smo zabranjivani i prozivani, nijedna vlast nije bila blagonaklona prema kritici, ali nas ništa nije sprečilo da vas svakodnevno objektivno informišemo. Zato želimo da se oslonimo na vas.
Članstvom u Klubu čitalaca Danasa za 799 dinara mesečno pomažete nam da ostanemo samostalni i dosledni novinarstvu u kakvo verujemo, a vi na mejl svako veče dobijate PDF sutrašnjeg broja Danas.