
To je deo investicije od deset miliona evra, u okviru koje će u Arilju biti izgrađena i srpsko-mađarska fabrika i kojoj će se prerađivati industrijska malina i izvoziti se kao gotov proizvod iz Arilja, prenosi RTS.
„Oni će u Mađarskoj od tog proizvoda praviti džemove i ostale gotove proizvode“, navodi Saša Stanić, direktor kompanije „H&S Fruit Arilje“.
U Mađarskoj će biti još veća investicija u fabriku za preradu srpskog voća, a Vlada Srbije planira da se i u Požegi napravi još jedna mešovita fabrika. Ariljski voćari okupljeni u zemljoradničkoj zadruzi „Agro eko voće“ planiraju da sami prerađuju malinu u sokove i džemove. Ali i to će rešiti samo mali deo problema za koje je potrebna strategija.
„Da se osnuje voćarska berza u Beogradu, gde će jednostavno tržište zavladati, gde će biti ponuda i potražnja da mali poljoprivredni proizvođači da li ujedinjeni, da li organizovani u udruženja, ili zadruge, mogu imati dodira sa tržištem. Proizvođači ovog momenta nemaju dodira sa tržištem i to je najveći problem“, kaže Božo Joković, direktor „Agro eko voće“ iz Arilja, prenosi RTS.
Srpski proizvodi su loseg kvaliteta, pa ih nece niko i ne mozete da ih izvozite. Ostaje vam voce i povrce.
Hajde dosta vise sa laganjem naroda. PRAVITE FABRIKU U ARILJU DA MIXUJETE djubre od maline koje uvozite sa svh strana i to isto da mesate sa SRPSKOM MALINM RADI LAKŠE PRODAJE PO SVETU. A PROIZVODJAČE U SRBIJI STE DOVELI DO PROSJAČKOG ŠTAPA. SRAM VAS BILO AKO VI UOPSTE ZNATE ŠTA JE SRAMOTA.!!!